Jak świętować Dzień Babci i Dziadka w swoim życiu

Jeśli szukasz kreatywnego sposobu na uczczenie dnia babci i dziadka w swoim życiu, zastanów się nad stworzeniem ramki na zdjęcia z dziadkiem i wnukami. Proces tworzenia ramki do zdjęć może być świetną zabawą, a także świetnym sposobem na pokazanie im, że dbasz o ich zainteresowania. Zamiast kupować oprawkę ze sklepu, kup oryginalną oprawkę wykonaną przez Twoją babcię lub dziadka. Oprócz zdjęć możesz stworzyć kolaż drzewa genealogicznego lub narysować obrazek dalszej rodziny.

Karykaturalna wersja przytulających się szczęśliwej babci i dziadka to także doskonały sposób na upamiętnienie tego dnia. Te dwie postacie często znajdują się razem w kreskówce i są idealne do internetu. Aby otrzymać osobistą wiadomość lub wysłać życzenia urodzinowe, rozważ stworzenie banera z imionami dziadków i wnuków. Ten projekt to doskonały sposób na uczczenie szczególnej relacji między dziadkiem a wnukiem. Dzień można również wykorzystać do stworzenia specjalnej strony internetowej lub kampanii w mediach społecznościowych.

Podczas gdy babcia i dziadek są często określani w USA jako „babcia” i „dziadek”, ich odpowiednicy w Meksyku, Ameryce Łacińskiej, Hiszpanii, Włoszech i Niemczech nazywają ich dziadków „abuela” lub „abuelo”, a Niemcy nazywają ich jako „nonna” lub „oma”. Co ciekawe, wśród celebrytów wychowanych przez dziadków są Oprah Winfrey, prezydenci Bill Clinton i Barack Obama, aktorzy Jack Nicholson i Willie Nelson, komik Carol Burnett i poetka Maya Angelou. Podczas gdy średni wiek dziadków wynosi około 48 lat, ponad połowa z nich to wyżu demograficznego, a 10% z nich ma tatuaże.

Jest wiele sposobów na uhonorowanie babci i dziadka w Dzień Babci i Dziadka(https://cupandyou.pl/prezenty/dla-babci-i-dziadka.html). W niektórych krajach święto to obchodzone jest 28 sierpnia. W Holandii Opa en Oma Dag (Dzień Oma) obchodzony jest co roku 4 czerwca. Intencją tych świąt narodowych jest celebrowanie więzi międzypokoleniowej i promowanie adopcji rodzin dziadków. W Polsce dziadkowie są uhonorowani odrębnymi dniami, z których każdy obchodzony jest tego samego dnia.

W USA dzień obchodzony jest 28 sierpnia. W Meksyku święto nosi nazwę Opa en Oma Dag i ma na celu wzmocnienie więzi między dziadkami a ich wnukami. Holendrzy stworzyli święto w 2004 roku, aby promować szacunek dla seniorów, zachęcać do adopcji wnuków i szanować znaczenie matki i ojca. To święto jest szczególnie ważne dla osób starszych w rodzinie, dlatego ważne jest, aby obchodzić je w ten wyjątkowy dzień.

Każdy kraj obchodzi Dzień Babci i Dziadka w innym terminie. W Meksyku dzień jest oznaczony przez Opa en Oma Dag. W Holandii dzień jest oznaczony balonem w kolorze pomarańczowym. Podobnie flaga kraju jest czerwono-biała, a flaga Holandii jest niebieska. Jest to również pierwsza rocznica małżeństwa pary, która pozostaje w związku małżeńskim od ponad 25 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.